Уважно читаємо етикетки: процес вибору органічних миючих засобів

Яскрава упаковка чи наліпка, безсумнівно, приваблює увагу споживача, але дедалі більше українських родин починають уважно читати технічні характеристики товару, аби запевнитися в тому, що продукт, який вони обирають для себе та своїх дітей, є абсолютно безпечним для здоров’я. Дедалі більше людей цікавляться не лише кінцевим результатом, який забезпечує засіб, але й його дією на організм людини, його властивостями та впливами.  Відтак, приходить розуміння, що, скажімо, чисто – не завжди безпечно. Відбувається моніторинг ринку й пошуки такої альтеративної продукції, яка буде не лише чудово справлятися із поставленими задачами, але й не завдаватиме шкоди здоров’ю та навколишньому середовищу.

То чому ж українські родини переходять на органіку, відмовляючись від синтетичних миючих засобів? Відповідь проста: таким чином вони обирають безпеку для своєї сім’ї.

Чи знаєте ви про те, що більшість миючих засобів, які використовуються у нас, до цього часу містять речовини, від яких вже давно відмовилися в інших країнах, переконавшись в тому що вони несуть загрозу здоров’ю. Що це за небезпечні речовини і як їх розрізняти?

Аніонні ПАР

Що це за складна назва і що саме стоїть за нею? Часто, також позначаються як А-ПАР. Аніонні ПАР – у водному розчині розпадаються з утворенням негативно заряджених іонів, найбільш токсичні і жорсткі ПАР, основними представниками А-ПАР є: SLS – лаурилсульфат натрію, магнію, амонію або ТЕА. Зазвичай це похідні нафтохімії, в миючих засобах вони відповідають за утворення пухнастої, бульбашкової піни під час прання. Адже ми звикли оцінювати ефективність миючого засобу, у тому числі, за кількістю піни. Але, чім більша піна, тим складніше її виполоскати з тканини, тож небезпечні концентрації А-ПАР зберігаються на речах, створюючи шкідливий осередок інтоксикації для організму.

Більше про ПАР тут http://www.millio.kiev.ua/rozbyrayemosya-z-paramy/

Хлор та його похідні

Миючі засоби, які містять хлор, несуть свою приховану загрозу. Хлор руйнує білки, негативно впливає на шкіру та волосся, а також є тригером такого небезпечного захворювання як рак. Окрім цього, хлор впливає на сердечно-судинну систему людини, може спричинити атеросклероз, анемію, гіпертонію та численні алергічні реакції. Тож уникайте будь-яких миючих засобів, де відчутний запах хлору!

Фосфати

Наявність фосфатних речовин у пральних засобах підсилюватиме дію шкідливих для організму А-ПАР. Саме фосфати сприятимуть накопиченню негативних ПАР у волокнах тканин, з яких виготовлено одяг (як дорослий, так і дитячий!), підсилюють абсорбцію ПАР через шкіру та призводять до посилення знежирення шкіри та порушення властивостей крові. Навіть якщо 10 разів добре прополоскати одяг у гарячій воді, фосфати та А-ПАР все ще залишаться у тканинах і волокнах. Ці речовини уже понад 20 років заборонені у багатьох країнах світу і на це є ряд причин. Коли фосфати потрапляють до водойм, вони спричиняють появу синьо-зелених водоростей, які можуть викликати отруєння. Забруднення питної води призводить до проблем із вагітністю, народженню недоношених малят, вроджених травм, загальному підвищенню рівня захворюваності.

Оптичні відбілювачі

Що це за оптичні відбілювачі? Це хімічні речовини, які, завдяки своєму світловідбиваючому ефекту, роблять випраний одяг набагато чистішим на перший погляд, аніж він насправді є. Всі бачили рекламу про засліплюючо-білий одяг? Це наші друзі оптичні відбілювачі! Омана й ризик за свої ж гроші: оптичні відбілювачі маскують волокна тканини та не виполіскуються, відтак їхня пряма хімічна дія на шкіру є тривалою і небезпечною.

Є ще багато потенційно загрозливих для здоров’я інгредієнтів, що складають “класику” мийних засобів, це й синтетичні барвники та ароматизатори, ензими, мінеральні оліі, консерванти.. З кожним роком провідні вчені різних країн доповнюють цей перелік, а активісти лобіюють заборону використання шкідливих компонентів на хімічних виробництвах.

Шкода, що багато користувачів, в міру своєї необізнаності, купують синтетичну миючу продукцію, тим самим забезпечуючи шкідливі виробництва новими масштабами та викликаючи попит. В Україні зараз окреслені чіткі перспективи приєднання до європейських  норм та затверджених державних стандартів, які могли б припинити доступ небезпечних миючих засобів на ринок споживача, та забезпечити активний перехід на безпечні засоби.

ТМ millio пропонує цілу лінійку органічних миючих засобів, в першу чергу, для родин із маленькими дітьми. Формули millio мають повністю безпечний склад і не містять: фосфати, фосфонати, агресивні ПАР, SLS / SLES, хлор, нафтохімічні барвники та ароматизатори. Детальніше ознайомитися з асортиментом та характеристиками продукції можна у нас на сайті в розділі ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИН.

0 Відповіді

Коментувати


Додати коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *